آشنایی با تست شخصیت شناسی DISC ، روشی برای شناخت پیچیدگی‌های رفتاری و انتخاب زندگی حرفه‌ای

امروزه در سراسر دنیا شاهد تحولات بسیار ژرفی در وجوه مختلف زندگی بشر بوده ایم. تغییرات فرهنگی، ارتباطی، تغذیه فکری، جسمی و روحی انسان‌ها، جهش فکری و بالاتر رفتن ضریب هوشی، تحولات سیاسی و زایش انواع مختلف حکومت‌ها، انقلاب‌های صنعتی و تکنولوژیکی، فراز و نشیب‌های بزرگ اقتصادی و از همه مهمتر ایجاد سیستم‌های جدید سازمانی، همگی عواملی را تشکیل می‌دهند که موجب ایجاد پیچیدگی در ارتباطات و رفتار افراد در سطح جوامع مختلف می‌گردند. از این رو روانشناسان و جامعه شناسان برای شناخت افراد و ساده‌تر کردن روابط میان آنان، به ابزارهای مختلفی مانند تست‌های شخصیتی روی آورده اند.

تست شخصیت شناسی DISC یکی از همین ابزارهای نوین است که با استفاده از آن می‌توانید شخصیت خودتان و طرف مقابل‌تان را تا حدود زیادی بشناسید؛ و دیگر از بسیاری از رفتارها و عکس العمل‌های وی متعجب و ناراحت نشوید. به زبان ساده این آزمون، وسیله‌ای است که به شما در برقراری ارتباط با سایرین کمک شایانی خواهد کرد.

آشنایی با تست شخصیت شناسی DISC

تاریخچه تیپ شناسی DISC

الگوی DISC اولین بار در سال 1928 توسط «ویلیام مولتون مارستون» ارائه شد. این آزمون یکی از تحولات مهم در دنیای روانشناختی محسوب می‌شود. در این مدل رفتاری، پروفسور ناتسون چهار گروه کلی رفتاری را دسته بندی نمود، که از کودکی و با توجه به نوع محیط و شرایط رشد افراد، در هر فرد شکل می گیرد، و در همه افراد (بدون در نظر گرفتن جنسیت، نژاد، محل زندگی و …) تکرار می‌شود. البته لزوما افراد در یک گروه خاص قرار ندارند. بلکه هر فرد می‌تواند نسبت مشخصی از هر یک از این الگوها را برداشت کرده باشد. به عبارت بهتر رفتار شما تلفیقی از این چهار گروه با ضرایب مختلف است. این چهار الگو کلی عبارت است از:

  • Dominance که به معنای برتری طلبی
  • Influence به معنای نفوذ
  • Steadiness به معنای ثبات
  • Conscientiousness به معنای وجدان کاری

نام این تست نیز از حروف ابتدایی این چهار گروه برداشته شده است.

امروزه از این تست در بخش‌های مختلف سازمانی، مانند بخش نیروی انسانی، بازرگانی، مارکتینگ و … مورد استفاده‌های فراوانی قرار گرفته است.

دست آورد مفید و کاربرد آزمون DISC در شخصیت و رفتار خودمان

همانطور که قبلا هم اشاره شد، امروزه ارتباط با دیگران در محیط‌های مختلف تجاری، همکاری و اجتماعی به سادگی گذشته نیست. زیرا با وجود اینترنت و تکنولوژی‌های نوین ارتباط جمعی، دیگر دنیا به دهکده‌ای جهانی مبدل شده است. امروزه دیگر شما به سادگی می‌توانید با افرادی رابطه داشته باشید که طرز فکر و محیط رشدی کاملا متفاوت با شما دارند. اما آنها نیز طبق نظریه مارتسون، رفتاری خارج از الگوی DISC ندارند. پس با کمک این الگو شما می توانید:

  • در ابتدای امر خود را بهتر بشناسید و به نقاط ضعف و قدرت خود پی ببرید. همانطور که بارها شنیده اید، خودشناسی کلید آرامش انسان و شناخت خداوند و کائنات است.
  • با شناخت رفتارهای خود و نوع رفتارهای دیگران، یاد می‌گیریم که چگونه با مدیریت عکس العمل‌های خویش، در جامعه کارایی بهتری داشته باشیم و دیگر دیگران را آزار ندهیم. با شناخت خود و اطرافیان‌تان ، در موقعیت‌های مختلف کمتر از رفتار و عکس العملی که دارید، و یا در مقابل شما اطرافیان‌تان دارند، تعجب خواهید کرد. به راحتی می‌توانید رفتار دیگران را پیش بینی کنید. با این کار، استرس کمتری را در زندگی تجربه خواهید نمود و سالم تر می‌توان زندگی نمود.

تیپ شناسی شخصیتی یکی از بهترین راه‌هایی است که فرد می‌تواند میزان توانایی خود را در فن بیان، تیز حسی، مثبت و منفی بودن را بررسی نماید و در عین حال نیز می‌تواند با نگرش خود نسبت به دنیای اطراف‌اش بیشتر آشنا شود و خود را بیشتر بشناسد.

اما همواره مواظب باشید که مغرور و متکی بر آموزه‌های خود نشوید. زیرا انسان موجود بسیا بسیار پیچیده‌ای است . این آزمون‌ها تنها می‌توانند در لایه‌های ابتدایی ذهن مخاطب آزمون رسوخ نماید. شاید به جرات بتوان گفت که همه ما در طول روز بارها خود را به گونه‌ای گول می‌زنیم که حتی خودمان نیز فریب خودمان را می‌خوریم و از حقیقت درون مان آگاه نمی‌شویم.

 

شناخت طرف مقابل چه اهمیت و تاثیری در ارتباطات شما خواهد داشت؟

ارتباط شما با اطرافیان‌تان، در حقیقت عکس العمل مثبت یا منفی شما نسبت به رفتار و گفتار طرف مقابل‌تان است، به گونه‌ای که بخش اعظم آن را گفتار و فن بیان شما تشکیل می‌دهد. ارتباطات افراد تنها به مسائل احساسی و خانوادگی معطوف نیستند، و بخش مهم و سرنوشت ساز آن در بخش اجتماعی و تجاری زندگی هر فرد تجربه می‌شود. به طور حتم اگر فردی بتواند به درک درستی از روش ارتباطی خود با محیط‌های گوناگون پیرامونش دست یابد، در جنبه‌های زیادی از زندگی خود موفق خواهد بود.

الگوی شخصیت و تیپ شناسی DISC در حقیقت روشی است که با آن شما با شخصیت درونی و ذاتی فرد مقابل خود آشنا می‌شوید، و دیگر از بازخوردهای دفعی و یا جذبی او شگفت زده نخواهید شد. با پیش بینی رفتار اطرافیان‌تان خود را از قبل برای برنده شدن آماده کرده اید، و دیگر کشمکشی با مخاطب خود ندارید. تفاهم، درک متقابل، رفع سوء تفاهمات، و دانستن دلیل بازخورد مخاطب، شما را به فردی معقول و منطقی، با قدرت کلامی نافذ مبدل خواهد کرد. به یاد داشته باشید با این شناخت، شما هیچ چیز را در شخصیت طرف مقابل خود تغییر نمی‌دهید، و نمی‌توانید شخصیت وی را عوض کنید. بلکه تنها او را درک می‌کنید، و می‌دانید دلیل پرخاش و یا خود پسندی او در چیست و از او دل‌خور و نگران نخواهید شد.

مقبولیت و تاثیرگذاری شما در برخوردهای اجتماعی و خانوادگی‌تان، کلید طلایی پیروزی و آرامش شما در زندگی‌تان است. با دانستن تیپ شخصیت مخاطب، شما مقبولیت خود را بالا برده اید و به سرعت با جذب اعتماد وی، در او نفوذ خواهید کرد.

آشنایی با تست شخصیت شناسی DISC

نمودار تیپ شناسی DISC

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، مارتوس در سال 1928 نموداری را در چهار بخش ارائه نمود، که بوسیله آن رفتار همه افراد به چهار بخش اصلی تقسیم می‌شوند. این چهار گروه در همه افراد با ضریب متغیری وجود دارند، ولی این ضرایب در همه یکسان نیست. به عبارت دیگر با انجام تست DISC شما در مختصاتی از این نمودار قرار خواهید گرفت، که این مختصات بیانگر تیپ رفتاری (الگوی شخصیتی) شما می‌باشد. با اطلاع از مختصات خود و یا طرف مقابل تان می‌توانید رفتاری آرام، متعادل و متقابل را در ارتباط خود تجربه نمایید.

مختصات الگوی شخصیتی هر فرد که توسط نتیجه آزمون شخصیت DISC بدست می‌آید، گویای ساختار رفتاری فرد است. البته تحلیل نتیجه این آزمون کاری تخصصی است. در حالت کلی با نگاه به نمودار فوق، می‌توانید تا حدودی دریابید که چه مختصاتی، چه خصوصیاتی را به همراه دارد، و شما در کجای این نمودار می‌توانید قرار گرفته باشید.

این نمودار تنها مربوط به شخصیت فردی افراد می‌شود، و جنسیت، نژاد، رنگ پوست، کشور، فرهنگ و … تاثیری بر این نمودار ندارد. هرچند همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، نقش محیط پرورشی، خانواده، عوامل اجتماعی، سطح فرهنگی، وضعیت مالی خانواده در دوره کودکی برای رشد فرد و شکل‌گیری شخصیت وی بسیار مهم است.

به یاد داشته باشید که هیچ یک از این تیپ‌های شخصیتی، برتری بر دیگری نداشته و دلیلی برای خوب یا بد بودن فرد نیستند.

 

انواع تیپ های اصلی DISC:

در این نمودار با چهار گروه اصلی و هشت گروه تلفیقی روبرو هستیم. چهار گروه اصلی عبارتند از:

تیپ شخصیتی D یا Dominance

این الگوی رفتاری مختص افراد  برتری طلب یا تسلط جوی می‌باشد. این افراد تنها هدفشان پیروزی است و باید همیشه در راس امور باشند. همیشه از ضعف و پایین آمدم از قدرت هراس دارند. این افراد رهبرانی با اعتماد به نفس، مسئول و نتیجه گرا به حساب می‌آیند.

 

تیپ شخصیتی I یا Influence

این تیپ شامل افرادی تاثیرگذار و نافذ است. این افراد شخصیتی فعال، همکار و مشتاق دارند. بیشتر به دنبال جلب محبوبیت، تایید شدن توسط دیگران و هیجان در زندگی هستند. از ترد شدن و نادیده گرفته شدن به شدت می‌ترسند. این افراد در مدیریت خود رفتاری هیجانی داشته و به دنبال ساخت یک تیم حرفه‌ای هستند.

 

تیپ شخصیتی S یا Steadiness

این افراد رفتاری با ثبات دارند. هدفشان حفظ هارمونی و ثبات محیط است. از تغییر و تحولات سریع محیط می‌ترسند و دوست ندارند کنار گذاشته شوند. شیوه مدیریت این افراد دیپلماتیک بوده و پذیرای نظرات همکاران خود هستند.

 

تیپ شخصیتی C یا Conscientiousness

اشخاصی وظیفه شناس و با وجدان کاری بالا هستند. این افراد دقیق، ثابت قدم و اهل چالش می‌باشند. در راه هدف به جزئیات دقت نموده و حقیقت گرا هستند. از اشتباه کردن و ابراز احساسات زیاد دوری می‌کنند. با گروه خود را به صورت مستقیم صحبت نموده و مسائل را به خوبی تحلیل می‌کنند.

 

تیپ شخصیتی DC

افرادی چالشی، نتیجه گرا و دقیق می‌باشند. این گروه به فکر رسیدن به استقلال و موفقیت شخصی خود است. از این که به اهداف ذهنی خود دست پیدا نکنند، بیزار هستند و می‌هراسند.  به عنوان مدیر هدف خود را در بالاترین سطح انتظار برنامه ریزی نموده، و درباره مشکلات با همه گفتگو می‌کنند.

 

تیپ شخصیتی DI

افرادی فعال، نتیجه محور و مشتاق هستند. در راه رسیدن به نتیجه سریع القدم بوده و به دنبال موقعیت‌ها و فرصت‌های جدید می‌گردند. از دست دادن قدرت برای این افراد کابوس است. در شیوه مدیرتی‌شان نیز به دنبال فرصت‌های جدید برای گروه هستند و مرزی برای کار نمی‌شناسند.

 

تیپ شخصیتی ID

این گروه مشتاق، نتیجه گرا و فعال بوده، و برای رسیدن به هدف بسیار هیجان زده عمل می‌کنند. از محیط‌های ثابت بیزار هستند و همیشه از  اینکه دیگران او را قبول نداشته باشند و یا کانون توجهات جمع نباشد، می‌ترسند. این افراد، مدیرانی هستند که همیشه به دنبال فرصت می‌گردند، و کارهای خود را بزرگ جلوه می‌دهند.

 

تیپ شخصیتی IS

این گروه، افرادی ذاتا مشتاق، حامی و همکار هستند. تنها هدف مهم زندگی آنها برقراری روابط دوستانه با دیگران است. از اینکه دیگران را تحت فشار قرار دهند و یا کسی را برنجانند، می‌هراسند. مدیران این گروه، کار زیردستان خود را در تایید نموده و همیشه خود را در دسترس آنها قرار می‌دهند.

 

تیپ شخصیتی SI

این گروه را افرادی شاد، یاری رسان و پشتیبان تشکیل می‌دهند. این افراد به دنبال تایید شدن توسط دیگران هستند و می‌خواهند روابط دوستانه و صمیمانه‌ای را با اطرافیان‌شان برقرار کنند. از اینکه بخواهند کسی را مجبور به کاری کنند و یا در یک موقعیت پرخاشگرانه ای قرار بگیرند، می‌ترسند. همیشه به دنبال ایجاد یک فضای همکاری صمیمانه و جلب مشارکت افراد تیم خود هستند.

 

تیپ شخصیتی SC

این گروه از افراد، شخصیتی با ثبات، پشتیبان و دقیق دارند. اغلب به دنبال محیط‌های آرام ، اهداف ثابت و پیشرفت مداوم در کار و محیط اطراف‌شان هستند. کمبود وقت، عدم اطمینان از کار و هرج و مرج در محیط سه عاملی است که این گروه را به سادگی به هم می‌ریزد. حفظ آرامش، حفظ انصاف از سرمشق‌های شیوه مدیریت این افراد به حساب می‌آید.

 

تیپ شخصیتی CS

این تیپ شخصیتی نیز شامل افرادی با ثبات، با دقت و حامی دیگران می‌باشد. در کار به دنبال رسیدن به ثبات و خروجی‌های قابل اعتماد هستند. وضعیت‌های احساسی و مبهم را دوست ندارند. این مدیران افرادی متواضع و منصف هستند.

 

تیپ شخصیتی CD

این گروه اهل چالش، دقیق و نتیجه گرا می‌باشند. به دنبال رسیدن به نتیجه‌ای کارآمد و تصمیمات منطقی هستند. به از دست دادن قدرت و شکست در کار، حتی فکر هم نمی‌کنند. در تیم تحت مدیریت این افراد استانداردها بیش از حد معمول است و از روش‌های پیشرفته تر در کار خود بهره می‌گیرند.

برای آشنایی بیشتر با این گروه ها به مقالات بعدی ما در لینک هر تیتر مراجعه فرمایید.