تیپ رفتاری CD

پیش نیاز این مقاله:

آزمون شخصیت شناسی DISC چیست؟

تیپ رفتاری CD مربوط به فردی است که غالبا دوست دارد از شما بپرسد «چرا؟» یک چیز اتفاق افتاده است، و تنها جواب‌های منطقی به این سوالات را از شما می‌پذیرد. از آنجایی که این افراد از برخوردهای اجتماعی پرهیز می‌کنند، مخاطبین آنها در نگاه اول تصور خواهند کرد که ایشان افرادی سرد و نچسب هستند. البته به مرور زمان این گروه با اطرافیان نزدیکشان، گرم‌تر برخورد می‌کنند، ولی ممکن است در اوج ارتباط هم رفتارشان خشک و بی احساس باشد. همچنین این گروه به دوره‌های تنهایی بلند مدت و خلوت نشینی‌های طولانی با خود عادت دارند. گروه و تیمی که این افراد در آن حضور دارند به خوبی می‌تواند از تاکتیک‌های موثر و ساختارمند آنها استفاده کنند. این افراد به خوبی می‌دانند که دقیقا به دنبال چه چیز هستند و آن را چطور باید بدست آورند. فرد CD حتی به قیمت آزردن احساسات اطرافیان‌اش، برای رسیدن به هدف خود تلاش خواهد کرد.

تیپ رفتاری CD

در کل این تیپ از افراد می‌توانند بی ادب و بی رحم به نظر برسند. اگرچه، افرادی که در کنار شخصی از گروه CD کار می‌کنند، باید بدانند که این گروه ذاتا و از درون بیشتر از آنکه به احساسات دیگران اهمیت دهد، به حل مشکلات و راه رسیدن به نتیجه هدف خود فکر می‌کند. باید به یاد داشته باشید که آنها از روی عمد نیست که احساسات شما را در نظر نمی‌گیرند، بلکه اصلا به این مسئله فکر نمی چ‌کنند. در نتیجه در معاشرت با این گروه ممکن است ببینید با اینکه این افراد برای حفظ و استحکام روابط‌‌شان با گروه و همکاران خود تلاش می‌کنند، اما، باز هم شما با یک فرد بی احساس، کنترل کننده و رییس مواجه خواهید بود.

 

نیاز افراد گروه CD

افرادی با شخصیت CD همواره نیاز دارند تا همه تلاش خود را برای ایفای نقش‌شان در سمت یک رهبر گروه به نحو احسنت انجام دهند. این کار در حقیقت برای آنها زمان مناسبی برای قدرت نمایی و نشان دادن حد اختیارات‌شان به حساب می‌آید. این گروه به خوبی می‌توانند برای مشکلات راه حل مناسبی پیدا کنند و این راه حل‌ها را اجرایی نمایند. در پروژه‌هایی که با این افراد همکاری دارید، خیال‌تان از بابت انحرافاتی که ممکن است تولید را با مشکل مواجه کند، راحت باشد، زیرا این افراد استاد حل و یافتن این معضلات هستند.

 

مشاغل مناسب برای گروه CD

نیاز افراد این گروه برای نمایش قدرت ذاتی استقلال و منطق خود، نیاز به کار و شغل مناسب خود دارند.

موقعیت‌های شغلی زیر، جایگاه مناسبی برای این افراد به نظر می‌رسند:
  • مدیران میانی و عالی رتبه
  • مشاغل اداری
  • ماموران پلیس و نیروی انتظامی
  • مدیر ارشد مالی و حسابداری
  • طراحان استراتژی‌های تجاری
  • معماران
  • مدیران فروش

تیپ رفتاری CD