تیپ رفتاری SC

آزمون شخصیت شناسی DISC، یکی از آزمون‌هایی است که به فرد این امکان را می‌دهد که با جنبه‌های مختلف شخصیتی خویش و یا همکاران‌اش بیشتر آگاه شود. یکی از کاربردهای بزرگ این آزمون در قسمت منابع انسانی شرکت‌ها است. با استفاده از این آزمون قبل از شروع یک رابطه کاری همکاران خود را می‌شناسید، تا در طول مدت همکاری تان به واسطه اختلاف شخصیت ها با مشکلی مواجه نشوید.

تیپ های شخصیتی تابع الگوی رفتاری SC ، افرادی هستند که به هیچ عنوان ریسک پذیر نیستند. استعدادعالی این افراد بیشتر در مشاغل و موقعیت‌هایی شکوفا می‌شود که در آن تغییر و تحولات کمتری رخ می‌دهد و همه چیز از قبل قابل پیش بینی می‌باشد. قبل از هر تصمیمی همه چیز را سنگین و سبک نموده و همه جوانب و جزئیات امر را در نظر می‌گیرند. زندگی آنها در یک مسیر مشخص و معلومی شکل می‌گیرد و برای روش و راه حلی که پیرامون یک مشکل یا پروژه در پی خواهند داشت به دقت برنامه ریزی می‌کنند. این گروه از کارمندان، افراد بسیار مناسبی برای کارهای گروهی و اجتماعی به حساب می‌آیند، زیرا توانایی خوبی برای همگام نمودن توانایی‌های خود در یک محیط منظم با همکاران خود دارند.

تیپ رفتاری SC

افراد گروه SC با چند چیز در ستیز هستند و به مشکل بر خواهند خورد. این افراد برای حفظ ثبات در محیط اطراف‌شان، بیشتر مایل هستند تا احتیاجات خود را نیز فدای حفظ تعادل و هماهنگی محیط نمایند. در برخی از مواقع این گروه برای ابراز احساسات خود به شما با مشکل برخورد می کنند، و به همین دلیل هم عصبی و رنجیده خاطر می‌شوند. در کارهای تیمی این افراد بیش از اینکه بخواهند نظر و عقیده خود را صادقانه با شما در میان بگذارند، به فکر آن هستند که شما را تصدیق کنند. اما از آنجا که یک تیم احتیاج به هم نظری افراد و ابراز عقاید و دیدگاه‌های همه برای انجام یک کار دارد، این خصلت افراد گروه SC برای تیم مشکل ساز خواهد بود. همچنین این افراد در تصمیم گیری‌های خود بسیار کند عمل می‌کنند و گاهی ممکن است حتی مسئولیت این تصمیم گیری را به شخص دیگری در بالادست خود واگذار نمایند.

 

نیاز افراد گروه SC

این افراد برای مشاغلی که در آن نیاز به سطح دقت بالا و کار سازمان یافته است، بسیار مناسب هستند. افراد گروه SC غالبا از برنامه ریزی، تهیه نقشه راه، تهیه قوانین و مقررات برای دیگران بسیار لذت می‌برند. همچنین توانایی این گروه برای تصمیم سازی و پروسه تصمیم گیری در یک محیط کاری سالم و درست، بسیار مهم و کارا خواهد بود. اکثر افرادی که تابع شخصیت این گروه هستند، نیاز دارند تا در جمع حضور داشته باشند تا احساس خرسندی و رضایت کنند.

 

مشاغل مناسب برای گروه SC

با توجه به شخصیت و ویژگی‌های گروه SC، به نظر می‌رسد موقعیت‌های شغلی زیر برای این دسته از افراد مناسب.تر باشد:

  • دانشمندان و محققین دانشگاهی
  • مدیران اجرایی
  • تحلیل گر (اقتصادی، سیاسی و …)
  • حسابداری
  • داروسازی
  • تکنسین‌های مشاغل خدماتی

تیپ رفتاری SC