یکی از مهارت‌های یک کوچ خوب برگزاری جلسات کوچینگ با راندمان بالا است. مدیریت جلسه کوچینگ مهارتی است که با تجربه بهبود یافته و با رعایت پیش نیاز‌های اساسی، می‌تواند اثر بخشی بالایی داشته باشد. در این مقاله از آکادمی بین المللی ماندگار به بررسی نکاتی برای بهبود جلسات کوچینگ  می‌پردازیم. با ما همراه باشید 

جلسات کوچینگ 

یک جلسه‌ی کوچینگ موثر باید این موارد را شامل شود:

 

ساختار:

منظور از ساختار ایده‌ای است که جلسه براساس آن شکل می‌گیرد. در ساختار یک جلسه کوچ باید بداند:

چه گفته‌هایی نیاز نیست؟

چه صحبت‌هایی باید محدود شود؟

چه مطالبی باید بیشتر به آن پرداخته شود؟

اکثر مربیان بزرگ جهان در جلسات خود از یک ساختار و یا قالبی مشخص استفاده می‌کنند. آن‌ها از قبل می‌دانند به چه چیزهایی نیاز دارند. یک کوچ باید بتواند، در تمام طول جلسه از انرژی و حرارت یکسان برای اداره‌ی جلسه بهره ببرد. وجود ساختار به این امر کمک شایانی می‌کند.

 

پرسش چالشی:

در زمان برگزاری جلساتِ یک‌‌ به یک، پرسیدن سوالات درست از کوچی بسیار مهم است .با یک برنامه‌ریزی، کوچ سوالاتی را می‌پرسد که مراجعه‌کننده در چالش قرار گیرد و مجبور به فکر کردن و کنکاش در درون خود شود.

 

ایجاد محیط یادگیری مثبت:

یکی دیگر از عناصر اصلی یک جلسه‌ی موثر کوچینگ، ایجاد فضای «یادگیری مثبت» است. انگیزه‌بخشی به مراجعه‌کننده یکی از مواردی است که می‌تواند فضای جلسات را مثبت کند. لازم است از جلسات اول کوچینگ اهداف مورد نظر مراجعه‌کننده شناخته شود و با ایجاد یک محیط پرانرژی و مثبت هدف‌های جدیدی برای او ایجاد شود. یک جلسه‌ی خوب کوچینگ وقتی برای فرد شکل می‌گیرد که خود را در موقعیتی جدید‌تر و بالاتر از آن‌چه تصور می‌کرده است پیدا نماید.

 

ایجاد اعتماد:

بسیاری از کوچ‌ها در جلسات خود یک فلسفه‌‌ی مشترک دارند و آن ایجاد «اعتماد» است. یک کوچ باید بتواند رابطه‌ای را شکل دهد که مراجعه‌کننده به او اعتماد کند و در مسیر با او همراه بماند. مهم است که یک کوچی بداند قرار نیست در طول یک جلسه‌ی یک یا دوساعته دچار تحول شود. برای همین نیاز است بین کوچ و مراجعه‌کننده رابطه‌ای اعتمادگونه شکل بگیرد تا مراجعه‌کننده خود را در شکل یک منبع پولی برای کوچ تصور نکند.

 

یک پایان مثبت:

یک پایان مثبت در یک جلسه‌ی کوچینگ بسیار مهم است. کوچ می‌تواند از مراجعه‌کننده‌ی خود قدردانی کند که به او اعتماد کرده و در جلسه حاضر شده است. ارتباط صمیمانه در پایان جلسه،-خداحافظی مانند دو دوست صمیمی- می‌تواند ذهنیت مثبت در مراجعه‌کننده بگذارد. پایان دادن جلسه با یک جمله‌ی انگیزشی تاثیر به‌سزایی برای شکل‌گیری جلسه‌ی بعد خواهد داشت.

 

اداره‌ی یک جلسه بسیار مهم است. پاشنه‌ی آشیل یک کوچ  برگزاری جلسات خسته‌کننده و منفی است. برای ماندگارشدن در بازار کوچینگ برگزاری  جلسات موثر حکم طلا دارد. برگزاری جلسات یک شیوه‌ی روشمند است که کوچ باید آن را در آکادمی‌های بین‌المللی آموزش ببیند.

از همه مهم‌تر درک این مساله است که بدانید مربی‌گری کاری نیست که یک‌بار اتفاق بیفتد.کوچینگ یک روش زندگی است. یک فلسفه است. راهی برای برقراری ارتباط است. کوچ با هر عملی که انجام می‌دهد برای جامعه یک کوچینگ برگزار می‌نماید. یک کوچ همیشه در صحنه است. هر کاری که انجام می‌دهد و هر کلامی که می‌گوید هر رفتاری که از خود در جامعه بروز میدهد، یک جلسه‌ی کوچینگ کوچک است. کوچ باید تلاش کند در کادر مربیگری بماند. او باید در همه‌ی زمان از شبانه روز این شرط را برای خود بگذارد که همیشه در هرحال یک جلسه‌ی کوچینگ را اداره می‌کند.یک کوچ برای برگزاری یک جلسه‌ی قوی باید ابتدا اداره کردن «خود» را یادگیرد.

جلسات کوچینگ