مقاومت مدیران در برابر یادگیری مهارت های کوچینگ

✔️باور دارند که طي سالهاي پر تجربه در فرايند مديريت خود، از این مهارت ها در راهبري کارکنانشان استفاده کرده اند.

✔️اکثر مديراني که با آنها درمورد نحوه ی صحیح مدیریت و کوچینگ در رهبری صحبت می کنیم، با این مواجه می شویم که با دلایل مختلف مثل سن بالا، تحصیلات،تجارب و … ادعا دارند همه چیز را می دانند.

✔️در این پروسه کمتر تمایل دارند که در این زمینه از طرف افرادی که تجربه و سابقه ی کمتری نسبت به آنها دارند به چالش کشیده شوند!

✔️گاهی با مدیران با سابقه ای روبرو شده ام که بر این باورند در همه چیز مهارت دارند و واضح تر این است چیزی به نام بیزینس کوچینگ را اصلا قبول ندارند!

✔️به یاد دارم در جلسه ای با نام بردن کلمه ی بیزینس کوچ، فردی مسن و با تجربه که حتی مهارت های کوچینگ را آموزش می داد با یک گارد خیلی بد با با من برخورد کرد و حتی بیزینس پلن را نمی شناخت، طبيعي است كه در ارائه ي علوم و راهكارهاي جدید قطعا یک سری مخالفت ها را ببينيم.
ممکنه این دلیل که کم سن و سال باشيد اشتباهات کوچیک شما خیلی بیشتر زیر ذره بین بره ولی نباید باعث بشه شما فراموش کنید که توانمندی، ارتباطی به سن و سال نداره و مجبور نیستید برای نتيجه گرفتن مثل بقیه زندگی کنید!

متاسفانه در بیشتر جوامع وقتی جایگاه افراد بالاتر میره باعث میشه بيشتر فکر كنن دانای مطلق هستند و موضوع علم جدیدی برای یادگیری وجود نداره و اونا همه چیز را مدیریت می دونند، حتی ممکنه در این بین کسانی رو می بینید که چون تجربه های گران قیمتی دارند بر این توهم و ادعا باشن که حتی متخصص مدیریت و کوچینگ یا بیزینس کوچینگ هستند.
گاهی همین افراد در کلاس یک بی میلی خیلی زیادی دارند!یک مطالعه که در سطح جهان اتفاق افتاده عینا برای ما هم پیاده شده:صحبت های یکی از مدیر عامل های بزرگ یک شرکت بین المللی اینه:اختصاص زمان برای شرکت در یک رویداد کوچینگ برای من بسیار سخت بود اما چون مدیر اموزش و توسعه سازمان باور داشت که عدم حضور من میتواند تاثیر منفی بر کیفیت کل جلسه داشته باشد تصمیم گرفتم که در این جلسه حضور داشته باشم، از قبل باور داشتم که همه انچه که در سد مهارت های مدیریت یک لزوم است را می دانم و تصمیم داشتم در پایان روز اول درمورد بیماری خودم مطرح کنم و جلسه ها را ادامه ندهم اما در پایان روز اول متوجه شدم که هرگز به طور صحیح نقش یک که کوچینگ را بلد استبرای کارکنانم ایفا نکرده ام و همه انچه به نام رهبری انجام داده ام به این سادگی نبوده و موضوع خیلی پیچیده تر از ان چیزیست که من در ذهنم از ان داشتم قدرت و اثر گذاری بیزینس کوچینگ فراتر از چیزی بود که تصور می کردم !

ما هم عین این مساله رو در پرزنت كردن مهارت هاي كسب و كار هم میبینیم.

مهدیه حیدری

صاحب امتیاز آکادمی بین المللی ماندگار