تکنولوژی درحال دگرگون کردن مربیگری اجرایی 

سالها پیش، مربیگری اجرایی به اتهام “کمک درمانی برای افراد با عملکرد آی کیو پایین”  بد نام شد. اما اخیراً، به یک فعالیت ممتاز و پر هزینه بدل گشته، که اغلب برای مدیران با بالاترین مقام رزرو می شود. اما در هر دو مورد – چه کمک به بدترین و چه بهترین مجریان- مربیگری اجرایی به دلیل ماهیت سفارشی و یک در یک، ذاتاً در مقیاس کوچک بوده است. سازمان ها به طور فزاینده ای ایده رهبران داخلی در ارائه مربیگری بیشتر در گزارش های مستقیم خود را پذیرفته اند.

در حال حاضر، فناوری این امکان را برای بسیاری از کارمندان فراهم می کند تا بتوانند از فراتر از مقیاس مربیگری اجرایی متناسب بهره مند شوند. در سطوح پایه ای سیستم عامل ها، امر پیدا کردن و انتخاب مربی، مربیگری از راه دور از طریق کنفرانس ویدیویی – یا به طور بالقوه حتی holoportation در آینده – و مدیریت سازمان درگیر را نیز بسیار آسان تر می‌کنند.

علاوه بر این ، برخی از “فناوری های مربیگری” گفتگوهای مربیگری را بدون درگیری یک انسان با هزینه بسیار کمتر امکان پذیر کرده است. ربات هایی از قبیل Pocket Confidant و People Squared ، به افراد اجازه سوال پرسیدن، کار کردن روی چالش های شبیه سازی و تمرین مهارت های خود را در بازی های رقابتی را می‌دهند. فناوری و هوش مصنوعی اجازه می دهند این اتفاق در هر زمان و هر کجا رخ دهد. برخی از شرکت ها ، مانند Axa و IBM ، پذیرش خود را برای فراهم کردن دسترسی گسترده به مربیگری تشویق می کنند. اما شاید بزرگترین تأثیر فن آوری از این طریق حاصل شود که مربیان اجرایی فردی (یا رهبرانی که به عنوان مربی عمل می کنند) را قادر می سازد تا با مشتریان خود ارتباط  و خدمتگزاری بهتری داشته باشند. این کار به تکمیل قدرت یادآوری، مشاهده، تفسیر، تجسم و انگیزه آنها کمک می کند. چهار حوزه اصلی وجود دارد که فناوری می تواند عمل و تأثیر مربیگری را تغییر دهد. در بسیاری از موارد، راه حل های فنی از برنامه های کاربردی در زمینه های دیگر، مانند مربیگری ورزشی و تحقیقات مشتری، پدید آمده است.

تکنولوژی در حال دگرگون کردن مربیگری اجرایی 

پیشرفت در جهت رسیدن به اهداف را در مقابل یک خط مبنا نظارت کنید

فناوری می تواند با جمع آوری نتایج آزمایشهای روان سنجی مشتریان و همچنین بازخورد مناسب، به ایجاد یک نمای(دید) واحد از شرایط آنها، قابلیت ها و خودآگاهی شان کمک کند. (به عنوان مثال: پنج ویژگی شخصیتی بزرگ -تستMBTI و همینطور تست Firo-B). سپس می تواند به پیشرفت در کنار اهداف توافق شده در ابتدای برنامه و ضبط یادداشت های مرتبط با مباحث کمک کند. LeaderEQ ، که کلارک در آنجا مشاور است و BetterUp سیستم عامل هایی هستند که این امر را ارائه می دهند.

تصویری غنی تر از آنچه مشتری می گوید (و نمی‌گوید) بسازید

برنامه های کاربردی- مانند Winning Minds یا گفتار GWEEK- می توانند توصیه هایی راجع به آنچه فرد یا تیم می توانند برای بهبود مهارت های ارتباطی خود انجام دهند، ارائه دهند. گاهی اوقات یک فرد آنچه را که فکر یا احساس می کند، حال به دلیل تصمیم آگاهانه یا ناآگاهانه، به زبان نمی‌آورد. تفسیر احساسات مربوط به صورت، حرکات چشم و تغییرات فیزیولوژیکی ممکن است دانش اضافی ای نسبت به علاقه، وضعیت عاطفی یا تعهد مشتری به دسته ای از اعمال را نشان دهد.

گزینه ها را بر اساس سناریوها ، شبیه سازی ها و برون یابی ها توسعه دهید

واقعیت مجازی با بازی افزایی، آواتار و هولوگرام ها می توانند به کارآموز کمک کند تا سناریوهای آینده را با استفاده از نرم افزارهایی مانند ProReal تجسم کند. این رویکردی است که در ورزش مورد استفاده قرار می گیرد. الگوریتم های هوش مصنوعی همچنین می توانند بر اساس تجزیه و تحلیل مکالمات قبلاً ضبط شده یا برای سایر کارآموزان، به طور ناشناس، خطوط تحقیق (پرسشنامه) را پیشنهاد دهند. این رویکرد در سایر جنبه های زندگی شرکتی مانند مراکز تماس با مشتری اتخاذ شده است.

برای تشویق و تقویت رفتارهای نمونه ی هدف از “سقلمه” استفاده کنید. بسترهای نرم افزاری مانند LeaderAmp و Grohappy توصیه های شخصی شده ای را برای مقالات، پادکست ها، فیلم ها و رویدادها برای این منظور توزیع می کنند.

البته خطراتی وجود دارد که باید از آنها دوری کرد. استفاده ی زیاد ازفن آوری، می تواند مانع از اثربخشی و تجربه مربیگری شود. کارآموزان ممکن است بیش از حد به پاسخ های ارائه شده توسط یک ربات وابسته شوند. مربیان و کارآموزان ممکن است بدلیل ترس از نحوه استفاده برنامه از اطلاعاتشان ، آنها را ویرایش کنند و از بیان کامل اطلاعات بپرهیزند. مربی ممکن است احساس داشتن اطلاعات بیش از حد کند، که می تواند منجر به بی تحرکی یا سردرگمی شود.

اما در بسیاری از موارد (به انسانها و شطرنج فکر کنید)، دیده ایم که آمیختگی بینش انسان و ماشین نسبت به هریک از آنها بصورت جداگانه برتری دارد. حتی ممکن است با افزایش کاربرد آن، مربیگری بدون فناوری سخت تر شود. کارآموزان انتظار آن را با گذشت زمان خواهند داشت، نه کم، به این دلیل که هوش مصنوعی و آنالیزور نقش های برجسته تری را در زندگیشان بازی می کنند، از توصیه های Netflix گرفته تا خدمات به مشتریان با هوش مصنوعی. در واقع، سناریوهایی وجود دارد که در آن افراد قضاوت الگوریتم ها را نسبت به انسانها ترجیح می دهند- به عنوان مثال، هنگامی که در پاسخ به یک سؤال مورد توصیه قرار میگیرند.

مربیان همواره به دنبال کمک به بهبود مشتریان خود هستند. حرکت به جلو، با استفاده از فناوری به طور استراتژیک- در کنار قضاوت ، برخورد گرم و صداقت خودشان- روشی فزاینده برای آنها خواهد بود.

تکنولوژی در حال دگرگون کردن مربیگری اجرایی