کوچینگ شغلی career coaching

تا به حال حتما کسانی را دیده اید که از شغلشان ناراضی اند و کاملا نا امید نسبت به آینده هستند. افرادی که ممکن است قابلیتهای فراوانی داشته باشند اما نا امیدی و بی انگیزگی باعث شده که نتوانند جلو بروند و پیشرفت کنند. کوچینگ یا مربیگری شغلی به صورت خلاصه در مورد یک مربی یا کوچ است که به افراد در مورد شغل ها اطلاع رسانی کرده، تکنیک های مقابله با موانع را به آنها آموزش داده و با استفاده از راهکارهای عملی، به آنها در رسیدن به اهداف شغلی شان کمک می کند. دوره های تخصصی آموزش کوچینگ شغلی، می تواند به افرادی که متقاضی فعالیت به عنوان یک کوچ هستند کمک کند تا به صورت تخصصی تر به این کار بپردازند. در این مقاله، آکادمی بین المللی ماندگار، به بررسی کوچینگ یا مربیگری شغلی و ابعاد پوشش دهنده آن می پردازیم.

مربیگری شغلی چیست؟

ما در شرایطی هستیم که زمینه و تمرین مربیگری یا همان کوچینگ، رو به رشد است و هم تکامل می یابد. تقاضای وجود کوچ، در شرایطی به وجود آمد که مدیران مضطرب و نگران، برای کنار آمدن با پیشرفت سریع زندگی حرفه ای و شخصی خود، درخواست کمک کردند. مربیگری شغلی (که با نام career coach و یا job coach شناخته می شود.) از آن زمان به یک شاخه مجزا در کوچینگ تبدیل شده است. مربیان شغلی می توانند به افراد کمک کنند تا دریابند که چه شغلی برایشان مناسب است یا به آنها کمک می کنند تا مسیر جدید شغلی خود را برنامه ریزی کنند. آنها همچنین می توانند در مورد وضعیت کاری فعلی به افراد مشاوره دهند و به آنها در توسعه یا بهبود مهارت های مدیریت استرس و مهارت های رهبری، کمک کنند.

کوچینگ شغلی چگونه عمل می کند؟

در تمام شاخه های کوچینگ دو رکن اساسی وجود دارد: 1) مربیگری 2) مشاوره

مربی شغلی، تحقیقات شغلی و نظریه های روانشناسی را با دانش فعلی درباره بازار کار و فرآیندهای سازمانی ادغام می کند. هدف کوچینگ شغلی این است که به افراد برای تصمیم گیری های درست کمک کرده و مسیر شغلی آنها را هموارتر کند. کوچ یا همان مربی شغلی، به مراجع خود کمک می کند که او گام های مشخصی را که لازم است برای رسیدن به اهداف شغلی اش بردارد، پیدا کند. همچنین در این میان هرگونه مسائل رفتاری، اجتماعی و عاطفی که می تواند مانعی برای موفقیت فرد باشد، توسط مربی آنالیز شده و راهکارهای عملی برای آنها ارائه می شود. در نهاست می توان گفت که مربی شغلی به افراد کمک می کند تا آنها شرایط حرفه ای خود را به دقت ارزیابی کرده و بهبود ببخشند.

کوچینگ شغلی

افراد چه انتظاراتی از مربی شغلی خود دارند؟

مراجعان می توانند به طور منطقی انتظار داشته باشند که اعتماد به نفس شغلی، بینش ، تشویق و الهام بخشی را از مربی خود به دست آورند. آنها همچنین باید احساس کنند که روابط مربیگری به آنها اجازه می دهد کمی استراحت کنند. از آنجایی که جستجوی شغل و پروسه های مربوط به آن تا حدود زیادی اضطراب و ترس را در افراد به وجود می آورد و آنها را آسیب پذیر تر می کند، لازم است که مربی شغلی این عوامل را درک کرده و بستر مناسبی برای بیان احساسات و افکار مراجعان به وجود بیاورد. مراجعان همچنین می توانند انتظار داشته باشند که مربی شغلی نه تنها در یافتن شغل مناسب به آنها کمک کند، بلکه بتواند در ایجاد تعادل میان کار و زندگی آنها کمک کننده باشد و افراد را به سمت رضایت شغلی بیشتر سوق دهد.

بهترین زمان برای مراجعه به یک مربی شغلی

در حالی که مربیگری شغلی می تواند در هر نقطه ای از مسیر حرفه ای افراد مفید واقع شود، بهترین زمان مراجعه به مربیان شغلی در سالهای تحصیل در دانشگاه است. اگر افراد در سالهای ابتدایی دانشگاه یا کالج و یا بلافاصله پس از اتمام تحصیلات به یک مربی شغلی حرفه ای مراجعه کنند، می توانند از ابتدای مسیر حرفه ای و شغلی خود در مسیر صحیحی قرار بگیرند. در این زمان است که مربی شغلی می تواند به شخص در شناسایی نقش و شغل مناسب برای او کمک کند و سپس او را به سمت این مسیر جدید هدایت کند.

چه کسانی باید به مربی شغلی مراجعه کنند؟

اگر چند جمله از گزاره های زیر درباره شما صدق می کند، یک مربی شغلی می تواند شما را به خواسته هایتان برساند:

شما می خواهید پیشرفت شغلی در سازمان کنونی تان داشته باشید.

شما می خواهید گزینه های شغلی مناسب برای خود را بررسی کنید.

قصد دارید خطرات شغلی خود را کنترل کرده و زندگی کاری تان را اصلاح کنید.

شما می خواهید  بهترین نسخه از خودتان باشید.

شما می خواهید مسئولیت زندگی خودتان را به عهده بگیرید و یک آینده مالی مطمئن ایجاد کنید.

شما سختکوش هستید و اراده موفقیت دارید.

مزایای استفاده از کوچینگ شغلی

در یک مطالعه جهانی مربیگری سال 2014 که به نمایندگی از فدراسیون بین المللی مربیان انجام شد، مشخص شد افرادی که از همراهی یک کوچ بهره برده اند:

80٪ شاهد افزایش اعتماد به نفس بودند،

73٪ بهبود روابطشان را مشاهده کردند،

72٪ مهارتهای ارتباطی بهبود یافته را تجربه کردند،

70٪ شاهد بهبود کار و شغلشان بودند،

61٪ شاهد بهبود مدیریت تجاری بودند،

57٪ شاهد بهبود مدیریت زمان بودند

51٪ در عملکرد تیمی پیشرفت داشتند

و 99٪ از آنها اظهار داشتند كه “تا حدودی یا كاملاً از تجربه مربیگری خود راضی بودند” و 96٪ گفتند كه این كار را دوباره انجام می دهند.

چه کسی می تواند به عنوان یک کوچ فعالیت کند؟

اگر چند جمله از گزاره های زیر در مورد شما صدق می کند، شما برای فعالیت به عنوان یک کوچ زمینه مناسبی دارید:
مردم به سمت شما جذب می شوند و می خواهند به شما اعتماد داشته باشند.

دوستان و همکاران نظر شما را می پرسند و از شما توصیه هایی دریافت می کنند.

شما میل زیادی برای کمک به دیگران در موفقیتشان دارید.

شما سعی می کنید استعدادها و پتانسیل های هر فرد را ببینید.

شما می خواهید برای کمک به دیگران فعالیتهایی انجام دهید.

شما می خواهید درآمد تمام وقت را از یک شغل پاره وقت بگیرید.

شما نیاز انسان ها به آموزش حرفه ای را درک می کنید.

کوچینگ شغلی